Veri Depolama

Günümüz iş dünyasında bilgi en önemli konudur. Bu bilgilerin nerede, nasıl tutulduğu, güvenilir olup olmadığı, bilgiye erişimin hızı, boyutu sürekli artan bilgilerin yönetimi, bilgilerin her zaman erişilebilir olması konuları, kurumların depolama ile ilgili ihtiyaçlarını belirlemektedir. 

AnkaTech, veri depolama ihtiyaçlarınızın tespiti, en doğru çözümlerin belirlenmesi, hayata geçirilmesi için danışmanlık ve uygulama hizmetleri sağlamakta, kolayca yedeklenebilen, ölçeklenebilen ve maliyet olarak daha efektif profesyonel çözümleri projelendirmektedir.

Veri Depolama Ağ Çözümleri

Bilgilerinin yönetimi, konsolidasyonu ve paylaşımı için depolama ağ çözümlerine ihtiyaç duyan kurumlar için ağa bağlı bir depolama cihazı karmaşık bir ayarlama gerektirmemekte, üstelik gelişmiş depolama sistemleriyle karşılaştırıldığında, rekabet avantajı sağlayan bir maliyet tasarrufu sunmaktadır. 

Veri Konsolidasyonu : Veri Depolama (Storage) Çözümleri 

Veri, üretilmesi en yüksek maliyetli değerlerden birisidir. Alışılagelmiş yöntemde veri sunucular üzerinde depolanır. Bu uygulama bazı dezavantajlar içermektedir, bunlar; disk kapasitesi ihtiyacı sebebi ile daha büyük sunucular kullanma zorunluluğu, sunucu arızalarında veriye ulaşamama, karmaşık veri yedekleme politikaları, genişletibilme sorunlarıdır. Veri Depolama (Storage) sistemleri her bileşenlerinin yedekli olduğu yüksek teknoloji içeren tasarımları ile veriye ulaşımı kesintisiz hale getirmekte ve genişletilebilirlik konusunda çok ciddi  avantajlar sunmaktadırlar. 

HP Veri Depolama Sistemleri
HP SAN tabanlı Depolama ürün ailesi pazara giriş seviyesindeki HP StorageWorks Modular Smart Array ürün grubu ile başlayıp, orta ölçekli olan EVA 4000/6000/8000 ailesi ile devam ederek Enterprise Seviyesinde Hitachi Data Systems dan OEM olarak alınan XP12000 Depolama Dizinine kadar geniş bir yelpaze içine sunulmaktadır. HP ayrıca NAS çözümleri olarak Proliant DL585 ve Enterprise File Services Cluster Gateway sağlamaktadır.
IBM Veri Depolama Sistemleri
IBM in SAN tabanlı veri depolama sistemleri Küçük Ölçekli Çözümler (DS 3000 serisi), Orta Ölçekli Çözümler(DS 4000 serisi) ve Enterprise Seviyesi Çözümler (DS6000 ve DS8000) olmak üzere 3 değişik kategoriye ayrılmakda. SAN çözümlerinin yanı sıra IBM NAS çözümü olarak NetApp firmasından OEM olarak N Series Depolama Dizinlerini de ürün ailesine kattı.
HP Veri Depolama Sistemleri
iSCSI protokolu kullanarak Fibre Channel yerine Cat6 Ethernet üzerinden sunuculara bağlantı sağlayabilen Equallogic Depolama Dizinleri kurumsal seviyede performs sağlayan ve lineer olarak hem kapasite hem de performans artışı sağlayan bir yapıya sahiptir. Kullanılan ünite sayısı arttıkça disk, kontrol kartı, bellek ve Ethernet port sayısı lineer olarak arttırılabildiğinden Equallogic dizinleri KOBI lerden Kurumsal seviyeye kadar değişik yapıda depolama çözümlerini kolaylıkla biraraya getirebiliyor. Basit kullanımı ile dikkat çeken Equallogic dizinleri üzerinde otomatik yük dağılımı, replikasyon, volume klonlama, snapshot ve Tiered Storage yazılımları ücretsiz olarak geliyor.
BUY NOW