Başarı Hikayeleri

Near East Bank, Server’larını AnkaTech ile sanallaştırdı.

AnkaTech tarafından hayata geçirilen bir diğer uygulama entegre sanallaştırma çözümüdür. Sunulan çözüm ile artan veri miktarının neden olduğu kapasite problemlerinin giderilmesi, sistem performansının güçlendirilmesi, güvenli ve verimli bir altyapı oluşturulması hedeflenmiştir. Hyper V sanallaştırma platformu kullanılarak gerçekleştirilen uygulama ile Near East Bank’ın tüm işletim sistemi ve uygulamaları sanallaştırılarak, aynı donanım içinde yönetilebilir hale getirilmiştir. 

AsBank, Server’larını AnkaTech ile sanallaştırdı.

AnkaTech tarafından sunulan çözüm ile ilk kez sanallaştırma platformuna geçen AsBank’ın varolan tüm fiziksel sunucuları Vmware sanallaştırma ortamına aktarılarak iş sürekliliğine hazır duruma getirilmiştir. Ayrıca aynı sistem üzerinde tüm kurumsal verilerin tek bir depolama sistemi üzerinde toplandığı, güvenliğinin, erişilebilirliğinin ve yönetilebilirliğinin garanti altına alınmıştır.

AnkaTech’in uzman teknoloji danışmanları tarafından müşteri ihtiyaçlarının yanı sıra fayda ve maliyet analizlerini içeren, detaylı bir ön çalışma yapılmıştır. Kurumun verimliliği, performansı, kapasite planlaması, var olan kaynaklarının yeni projelerde kullanılabilirliği ve yönetim kolaylığı gibi bir takım kriterler gözönünde bulundurularak sistem odası kesintilerinin sıfıra indirildiği, daha az donanım ve operasyon maliyetleri ile daha çok verimliliğin sağlandığı, sistemlerin daha kolay monitör edilerek güvenli bir ortamın oluşturulduğu bir yapı kurulmuştur. Sunulan çözümler; tüm depolama alanlarının ve fiziksel sunucuların konsolide edilmesine olanak sağladığı için sistemin verimliliği %65 oranında artmıştır.

Credit West Bank Network Altyapısını Anka Tech ile güçlendirdi.

AnkaTech bu kapsamda; Credit West Bank şubesinde bulunan Cisco marka swtich’ler ve geniş alan ağı yönlendirici (router) donanımları ile bu cihazlar üzerindeki işletim sistemi ürünlerinin olası arızalarına, hızlı bir şekilde müdahale edilmesini ve çözüm sunulmasını sağlıyor.

Kesintisiz çalışmayı sağlayan çözümün uygulama aşamasında; cihaz tedariği, projelendirme ve kurulum hizmeti veriliyor. Sistem, yerinde müdahale veya uzaktan bağlantıyla işleyebiliyor.

Near East Bank, Exchange 2010 geçişini AnkaTech ile tamamladı.

İşletmeleri arasında ve iş yaptıkları kuruluşlarla kesintisiz ve güvenli bir iletişim sağlamayı hedefleyen şirket, email altyapısını Microsoft Exchange Server 2010’a geçirdi.Exchange Server 2010 kesintisiz ve güvenli bir e-posta iletişim altyapısı sağladı.

Near East Bank ve Doğu Akdeniz Üniversitesi S-matik Sistemleri kuruldu.

Banka şubelerinde sıra yönetimi ,müşteri memnuniyetini birebir ilgilendirdiğinden S-Matik, Bankanın genel müşteri memnuniyeti hedef ve öncelikleriyle uyumlu çözümler sunmaktadır. Bu temele dayanarak S-matik ile müşterilerine daha iyi ve daha hızlı hizmet vermek amacıyla AnkaTech tarafından S-matik sistemlerinin kurulumu gerçekleştirildi.

Universal Bank ,Limasol Türk Kooperatif  Bankası,Kıbrıs Türk Kooperatif Bankası, Asbank, KKTC Şirketler Mukayyitliği gibi birçok kurum Qmatik sistemlerini AnkaTech’e emanet etti.

Öncelikli çağrı, dokunmatik ekran, kurumsal firma renkleri ile donatılan sıramatik sistemi donanımları, Matris grafik ekranlar ile kurumsal mesaj ve logo yayınları, haber yayınları…vb.gibi özellikleri sağlayan Q-smart Sıramatik Sistemleri Servis merkezlerine gelen firma Müşterilerinin işlemlerini hızla sonlandırmalarında müşterilere yardımcı oluyor. 

Kayan yazı uygulaması ile Ana yönlendirme panelleri veya Operatör panellerinde istenilen mesajlar görüntülenebiliyor. 

İşlemlerin yoğunluklarına göre sistem çağrı yapılacak müşteriyi otomatik olarak belirliyor ve yönlendiriyor. Dinamik sıra yönetimi sayesinde Cihazlarını teslim alacak ve işlemleri kısa süren müşteriler kısa sürede yönlendirilerek işlemleri tamamlanıyor. 

Kooperatif Merkez Bankası, Trend Micro geçişini AnkaTech ile gerçekleştirdi.

Eski virüs programının yönetimsel sıkıntılarının yanı sıra, kullanıcı bilgisayarlarına getirdikleri ekstra yük dolayısıyla firmanın gereksinimleri incelendi, gerekli analizler yapıldı ve firmanın Trend Micro’ya geçmesinin uygun olduğu tespit edilerek çalışmalara başlandı. Trend Micro’yu seçmemizde gerek yönetimsel kolaylık gerek kullanıcı bilgisayarlarına getirdiği az yük, etkili oldu.Bu sayede Kooperatif Bankası’nın zararlı yazılımlara karşı koruma sistemi güçlendirildi ve merkezi yönetimdeki avantajları ile birlikte sistemin, “minimum administrative effort” kuralına göre yönetimine katkı sağlandı.  

3G ile Internet ve Şubeler Arası Bağlantının Yedeklenmesi

Near East Bank, AsBank, Universal Bank, Şeker Bank internet çıkışlarını ve şubeler arası bağlantılarının 3G ile yedeklenmesini AnkaTech ile gerçekleştirdiler.

Gerçekleştirilen proje çalışmasının çizimlerinden bir örnek

Checkpoint Firewall ve UTM Cihazları ile Güvenliğin Sağlanması

AsBank, AkFinans, Near East Bank, Kooperatif Merkez Bankası, KKTC Kalkınma Bankası, Kıbrıs Türk Petrolleri sistem ve network güvenliklerini AnkaTech ile sağladılar.

CheckPoint Firewall’ın Secure Platform üzerine yüklenmesi, başlangıç ayarları, gateway ayarları, host, network, grup tanımları, statik nat tanımları, firewall rule tanımları, ips etkinleştirme ve ips ayarları, ipsec vpn tanımları, application control, url filtering rule tanımları ve DMZ konfigürasyonlarına kadar tüm yapılandırmalar network üzerinde kullanılan portlar takip edilerek tespit edildikten sonra kullanılmayan hiçbir portun açık olmayacağı şekilde dizayn edildi.

BUY NOW